oszuści na deere 3320

Opis forum


#1 2013-04-07 22:41:14

admin

Administrator

Zarejestrowany: 2013-04-07
Posty: 2
Punktów :   

oszukani na deere 3320 na otomoto

Witam,

Założyłem to forum aby znależć osoby które tak jak ja zostały oszukane przez osobę, osoby na allegro(otomoto)
chodzi mi konkretnie o ogłoszenie które juz niejednokrotnie jak zdążyłem zauważyć zostało zamieszczone o myślę ze póki nie uda sie ich wykryc będzie zamieszczane i ludzie tacy jak ja będą ich ofiarami(sponsorami).
Ogłoszenie dotyczyło ciągnika JOHN DEERE 3320 cena to 12000 złotych.
sprzedajacy podaje w ogłoszeniu że ciągnik jest w Polsce a w rzeczywistości ma sie znajdować w GB
oszust posługuje się różnymi danymi przedstawię je poniżej może sie pokryją.
Treść ogłoszenia:
Marka: John Deere Paliwo: Diesel
Model: 3320 cylindrów silnika: 3
Rok budowy: 2006 Silnik HP: 33
Godzin: 418,3 Skrzynia biegów: hydrostatyczne
Naped: 4WD

Mój 3320 zawsze bylo trzymane w garazu (ogrzewany garaz nie mniej), ze nigdy nie zostal ciezko pracowal, nigdy nie byly wykorzystywane komercyjnie. 418 godzin na maszynie.Urzadzenie jest wyposazone w 3 zakresie e-Hydro transmisje z tempomatem i Load-Match, Power Beyond i 3 SCV KIT, Mid WOM, 4WD, 41,60 opon pakietu R1, JD 7-Zelaznej 60 "Mid Góra Kosiarki, JD 448 Powrót Hoe (szybkie detach), JD 300X Ladowarka przednia End, ciezkie paczki kubelkowe Duty, upgrade stopa gumowa Back stabilizatorów Hoe. Hook Bucket jest na przedniej lyzki (która jest równiez szybkie detach).


Oszust podaje sie za Harald Friedrich Brendel. Przesyła nawet skan dowodu osobistego.
Daje namiary na firme rzekomo transportową www.worldwide-interparcel.com
posługuje sie mailami
brendel2010uk@yahoo.pl
kodf55jdfh6@o2.pl

konta na jakie każe przelać pieniądze :

Account Name: Kreuz InterParcel
Address: 117 Cotton Avenue, Acton, London, W3 6YG, United Kingdom

Bank Name:  Barclays
Account Number:  63-45-54-24
IBAN:  GB07 BARC 2026 2063 4554 24
BIC:  BARCGB22
Sort Code:  20-26-20
Bank Address: 587 Wilbraham Road, Manchester, M21 9AL, United Kingdom

Account Name: Falkner InterParcel
Address: 117 Cotton Avenue, Acton, London, W3 6YG, United Kingdom

Bank Name:  Barclays
Account Number:  63-65-87-83
IBAN:  GB95BARC20020663658783
BIC:  BARCGB22
Sort Code:  20-02-06
Bank Address: 4 Sycamore Road, Amersham, Buckinghamshire, HP6 5DT, United Kingdom

Osoby które tak samo jak ja są poszkodowane proszę o kontakt poprzez forum.
Moja sprawa została zgłoszona na policję i czekam na odpowiedź.
Jeśli oni nic nie poradzą idę z tym do adwokata.
IM WIĘCEJ POSZKODOWANYCH SIĘ ZGŁOSI TYM WIEKSZA SZANSA NA WYKRYCIE OSZUSTÓW.
Chciałbym byc tylko jedynym poszkodowanym, ale wiem, że jest nas wielu.
Osoby które tak samo jak ja są poszkodowane proszę o kontakt poprzez forum.

Offline

 

#2 2013-04-25 18:03:30

Kaila

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-25
Posty: 2
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Widzę, że natrafiłam na osobę, która została pokrzywdzona przez tą samą osobę co ja. W moim przypadku chodziło o samochód Volvo S80. Osoba, z którą prowadzona była korespondencja to Mark Obanson, on wystawił rzekomą fakturę. Przekierowanie podawał na osobę Harald Friedrich Brendal. E-maile, z których korzystał to: tmt.damien78@yahoo.pl, gustawu@tlen.pl, nr zgłoszenia C27099220. Firma transportowa, która rzekomo miała dostarczyć samochód to Worldwide- Interparcel z Anglii. W gruncie rzeczy strona funkcjonuje, ale telefon ma wiecznie włączoną automatyczną sekretarkę. To taka przykrywka do całego tego szwindlu. Przepadło ponad 20 tys zł. Oszust posługiwał się następującymi danymi banku:

Acount name: Basinger InterParcel
Address: 117 Cotton Avenue, Acton, London, W3 6YG,United Kingdom
Bank name: Barclays
Account Number: 33-12-00-82
IBAN: GB36BARC20917933120082
BIC: BARCGB22
Sort Code: 20-91-79
Bank Address: High Street, Watford, Hertfordshire, WD17 2BT, United Kingdom

To największa lekcja mojego życia, by dać się tak naciągnąć!!!
Rada na przyszłość dla wszystkich : czytajcie forum (czy to temat parabanków, firm i pomysłów na życie oferowanych przez różnych naciągaczy).

Moja sprawa jest zgłoszona na policję,ale szanse sa marne, by odzyskać pieniądze. Chętnie zobaczę jak się sprawa rozwinie. A nuż, uda się złapać, tego, kto ma z tego niezły ubaw.

Czekam na newsy.

Pozdro,

Offline

 

#3 2013-05-21 22:44:59

tom

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

hej koledzy ja też się dałem nabrać  nz tego złodzieja a wydawał się taki wiarygodny dajcie posta jak wasza sytuacja się wyjaśniła co by trzeba zrobić by odzyskać pieniądze
pozdro

Offline

 

#4 2013-07-18 23:16:22

rafi1391

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

witam dzisiaj chcieli mnie walnąć n a 7tysia euro, za  toyote land cruiser ten sam ,,brendel2010ku@yahoo.pl ten sam bank tylko  inne konto mój email  rafi139@poczta.fm

Offline

 

#5 2013-08-12 20:23:04

krzysiek119009

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 2
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

mnie także oszukali, też ,,,,,,brendel2010uk@yahoo.pl ,,,,,,ale tym razem na massey fergusonie 3080, z 91 roku. posługiwał się firmą transportową http://www.interparcel-dart.com/, na którą przesłałem pieniądze, ale nie otrzymałem ciągnika, firma napisała mi że samochód przewożący mój ciągnik uległ wypadkowi w polsce koło jakiegoś hotelu, i zibiwiązała się zwrócić mi pieniądze, prosze uważać też nz drógą firmę, Enterprise Freight Trans <support@e-ftrans.com>, która żekomo wysłała pieniądze na moje konto,

dane firmy,,,,Account Name: Anzalone ParcelDart
Address: London Road, Stevenage, Hertfordshire SG1 1XW, United Kingdom

Bank Name:  Barclays
Account Number:  13-29-72-68
IBAN:  GB20BARC20173513297268
BIC:  BARCGB22
Sort Code:  20-17-35
Bank Address: 28 Chesterton Road, Cambridge, CB4 3AZ
Country:  United Kingdom

nie kożystajcie z okazji tak jak ja bo stracicie tylko pieniądze, widziałem że znowu wystawili to samo ogłoszenie na allegro,
uważajcie na nich, to są polscy cyganie, albo ich ziomkowie mieszkający w anglii, tego dziadostwa jest wszędzie pełno

uważajcie na tych oszustów teraz posługują się e-mailem Horst A <horsta43@yahoo.co.uk> wystawiają dalej ten sam ciągnik na otomoto i na allegro

Ostatnio edytowany przez krzysiek119009 (2013-08-26 16:06:14)

Offline

 

#6 2013-09-11 18:23:31

autolex

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

witam ja w przelałem  08.092013 tym złodzieją 2500euro  za opla vectrę, osoba  Andreas Bent z Danii
Andreas & Edith Bent
DK-2650 - Hvidovre - Denmark
www.little-farmville.net
+45 65 74 78 64 ( Only English  sprzedawał auto na otomoto i za pomocą firmy :http://www.logistics-ltd.eu   EUROPEAN LOGISTICS LTD
Bank:              BARCLAYS
Bank Address:      1 BRIGSTOCK ROAD, THORNTON HEATH, SURREY, CR7 7YL, UK
Account number:    70848131
IBAN:              GB49 BARC 2024 6470 8481 31
BIC / Swift code:  BARCGB22
Sort Code:         20 24 64
REFERENCE:         DK782743001PL - INSURANCE
-----------------------------------------------------------miał wysłać auto do mojego domu, ani  auta ani pieniędzy nie dostałem.  nie wiem gdzie się udać z tym problemem firmy pewno rejestrowane są na tzw. słupa. ma ktoś jakiś pomysł? proszę o meil i przestrzegam wszystkich nic nigdy nie wpłacajcie  ten mój wyjebkowicz ma nawet login na FB.

Ostatnio edytowany przez autolex (2013-09-11 18:25:15)

Offline

 

#7 2013-09-19 06:51:52

andzia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-19
Posty: 1
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Witam trafilam teraz na ogloszenie odnoscie ciagnkika johne deere
4800 EUR

Marka: John Deere
Model: 4320
Rok produkcji: 2005
Godziny: 3200
Naped: 4WD
Paliwo: Diesel
Silnik Cylindry: 4
Silnik HP: 48
Typ skrzyni biegów: hydrostatyczna
Stan: Excelent
Akcesoria: Ladowarka, Powrót motyk, grabi, Kosiarka Groom, Bushhog, Widly
Wydalo mi sie to dziwne korespondujac z tym czlowiekiem juz pieniadze na ciagnik mielismy pozyczone ale ja mialam zaplacic po otrzymaniu ciagnika jeszcze nie dogadalismy szczegolow wysylki wymyslil ze mial trahotomie i nie moge do niego zadzwonic( z bratem gosc w Danii jest, przeciez  z bratem moge rozmawiac) niewazne. szukajac jakis informacji o gosciu wpisywalam imie i nazwisko bez skutecznie ortopeda z Lodzi mi wyskakiwal. Az ktoregos wieczoru wpisałam adres e maila dobzanski.marek@yaho.pl i bingo. oszukuje ludzi od 2010r! uwazajcie mnie ostroznosc uchronila ale nadal udaje glupia i pisze z tym gosciem ze chce kupic ciagnik ciekawe co wymysli:)

Oto strona gdzie go znalazlem

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D643



uwazajcie na oszustow!

Offline

 

#8 2013-10-16 16:33:32

pawel

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-16
Posty: 1
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Witam widzę że nie ja sam zostałem oszukany i dałem się nabrać na oszustów którzy w perfidny sposób wyłudzają pieniądze od ludzi którzy zaufali w te obiecanki jakie oferują oszuści. Ja miałem podobny przypadek, znalazłem na otomoto interesujące auto za w miarę dobrą cenę i się nim zainteresowałem a że nie było nr tel. do sprzedającego to postanowiłem napisać maila na którego otrzymałem odpowiedz na drugi dzień. Oczywiście pseudo sprzedający napisał:
Szanowny kliencie,

Dziękujemy za zainteresowanie naszym samochodem.

Nazywam się Saul Pacher, a ja odpowiem na wszystkie zapytania w imieniu ECONOMY LEASING UK LTD, Wielka Brytania.

Samochód był na podstawie umowy leasingu w ECONOMY LEASING UK LTD, ale właściciel nie był w stanie spłacić swoich miesięcznych rat do naszej firmy, więc podjęliśmy z powrotem w posiadanie tego pojazdu.

Jak widać, cena jest niższa od ceny rynkowej. Musimy pilnie sprzedać samochód, w celu odzyskania pozostałego zapłaty umowy leasingu i jest to ostateczna cena tego pojazdu bez żadnych innych zobowiązań (długów) lub podatków ukrytych.

Pojazd został kupiony z Polski, jest zarejestrowany w Polsce, z polskich dokumentów i polskich tablic rejestracyjnych. Jest w 100% z doskonałej kondycji, nie uczestniczących w wypadkach, dokładnie tak, jak widać to na zdjęciach. Jest on obecnie w Wielkiej Brytanii.
Serwisowany w ASO + 6 miesięcy gwarancji międzynarodowej z naszej firmy. Wystawiam fakturę 23% VAT!

Posiadamy własny dział logistyki tak, jeśli zgadzasz się na zakup samochodu, możemy dostarczyć do domu za darmo (koszty nie uczestniczy), maksymalnie w ciągu 3 dni.

Biorąc pod uwagę, że jest to nasza pierwsza transakcja, wolimyużywać najbezpieczniejsze usługi z Allegro - PayU - aby upewnić się, że masz swój pojazd, a my pieniądze w bezpieczny sposób.

Poinformuj nas, jeśli jesteś zainteresowany kupnem samochodu, i będziemy wyjaśniać, w jaki sposób transakcja będzie działać.

Z poważaniem,


Saul Pacher

ECONOMY LEASING UK LTD
Company Number: 03444383
Unit 1b, Wrexham Rd
Basildon
Essex
SS15 6PX
United Kingdom


P.S. Proszę o odpowiedź w języku angielskim, jeśli to możliwe.

Rocznik:
2007
Przebieg:
34 500 km
Rodzaj paliwa:
olej napedowy
Silnik:
1968 cm³  (Moc 140 KM / 103 kW)
Skrzynia biegów:
manualna
Kolor:
brazowy-metallic

po czym ja niestety dałem się w to nabrać i odpisałem podając swoje dane i dostałem maila z umową kupna-sprzedaży podpisaną przez tych oszustów i danymi do przelewu i ten przelew zrobiłem i kiedy odesłałem potwierdzenie wpłaty dostałem kolejnego maila od oszusta że pomylił nr konta i nie może zaksięgować u siebie wpłaty i że pieniądze wrócą na moje konto ale też transport auta jest nie możliwy jak nie będą mieli tej wpłaty i że wyśle mi ten dobry nr konta żebym wpłacił pieniądze jak najszybciej to oni rozpoczną transport a jak przyjdą pieniądze z tego pomylonego konta to zapłacę im resztę. Nie dałem się już nabrać po raz kolejny i pieniędzy nie wysłałem drugi raz ale tych  pieniędzy które przelałem za pierwszym razem też już nie zobaczyłem. Czy jest ktoś kto miał podobny przypadek i wie co dalej z tym zrobić? Czytam bardzo dużo o tych oszustwach na forum ale i Policja jest niby bezradna na to. Jeśli jest ktoś kto mógłby mi pomóc to proszę o informację na maila nike592@op.pl

Oszust który mnie naciągnął na pieniądze wysłał mi takie dane do przelewu:

Nazwa konta: PAYU SA
IBAN: GB80 BARC 2089 1543 5466 40
Nazwa banku: BARCLAYS BANK PLC
BIC : BARCGB22

Ostatnio edytowany przez pawel (2013-10-16 17:07:11)

Offline

 

#9 2013-10-29 17:19:59

marcin.poznan2107

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Witam

jestem następnym oszukanym. Chciałem kupić koparkę, wysłałem pieniądze i po sprawie.
oto dane pana oszusta i mail od niego. Tyle co wiem od policji to jest to zorganizowana grupa z Afryki.
Murzyni podszywający się pod angielskie firmy. I co więcej kasa jest nie do odzyskania. Niestety.

Szanowny kliencie,

Dziękujemy za zainteresowanie naszym koparka.

Nazywam się Saul Pacher, a ja odpowiem na wszystkie zapytania w imieniu ECONOMY LEASING UK LTD, Wielka Brytania.

Koparka był na podstawie umowy leasingu w ECONOMY LEASING UK LTD, ale właściciel nie był w stanie spłacić swoich miesięcznych rat do naszej firmy, więc podjęliśmy z powrotem w posiadanie tego koparka.

Jak widać, cena jest niższa od ceny rynkowej. Musimy pilnie sprzedać koparka, w celu odzyskania pozostałego zapłaty umowy leasingu i jest to ostateczna cena tego koparka bez żadnych innych zobowiązań (długów) lub podatków ukrytych.

Koparka został kupiony z Polski, jest zarejestrowany w Polsce, z polskich dokumentów. Koparka jest w idealnym stanie. Bez Problemu! Silnik, skrzynia biegów, hydraulika, wszystko jest w idealnym stanie. Nie ma wycieków oleju. Był używany bardzo lekki.Opony też są w bardzo dobrym stanie. Jest on obecnie w Wielkiej Brytanii.
Serwisowany w ASO + 6 miesięcy gwarancji międzynarodowej z naszej firmy. Wystawiam fakturę 23% VAT!

Posiadamy własny dział logistyki tak, jeśli zgadzasz się na zakup koparka, możemy dostarczyć do domu za darmo (koszty nie uczestniczy), maksymalnie w ciągu 3 dni.

Biorąc pod uwagę, że jest to nasza pierwsza transakcja, wolimyużywać najbezpieczniejsze usługi z Allegro - PayU - aby upewnić się, że masz swój koparka, a my pieniądze w bezpieczny sposób.

Poinformuj nas, jeśli jesteś zainteresowany kupnem koparka, i będziemy wyjaśniać, w jaki sposób transakcja będzie działać.

Z poważaniem,


Saul Pacher
cleardot.gif

ECONOMY LEASING UK LTD
Company Number: 03444383
Unit 1b, Wrexham Rd
Basildon
Essex
SS15 6PX
United Kingdom
+44 0141 628 8969

Offline

 

#10 2013-11-09 18:55:25

waldi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-09
Posty: 1
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Witam wszystkich.
Też dałem się nabić w butelkę.
Opisywać nie będę bo schemat podobny tylko firma transportowa inna " U schip"
Nawet ładnie na stronie wygląda.
Aukcja znaleziona na otomoto. Przez chwilę byłem w 7 niebie. Do pierwszej zaliczki.
Bank name Barclays Bank
SWIFT/BIC BARCGB22
code:RM17 6NL, United Kingdom.
Bank address 9 High Street, Grays, Essex
Sort code 20-34-69
State Polan State United Kingdom
Country Polan Country United Kingdom
-If you do not like the motorcycle, we will send your money back in full refund and return the motorcycle to Mr. Colin Heywood.
IBAN GB15 BARC 2034 6933 0628 56
Okazało się że pojazd zatrzymano w Belgii i chcą pełnej wpłaty.(kant)
Nie dostali.
Wycofałem pieniądze z przelewu, lecz bank był wolniejszy i oszust wybrał zaliczkę.
Sprawę zgłosiłem do angielskiego biura zajmującego się przestępstwami internetowymi. Bardzo miła obsługa i można rozmawiać przez polskiego tłumacz.
To link do nich http://www.reportfraud.actionfraud.org.uk/polski   Dzwońcie i nagłaśniajcie sprawę aby nikogo już nie oszukali
Macie jakieś wiadomości to piszcie na walery01@op.pl

Ostatnio edytowany przez waldi (2013-11-09 19:11:07)

Offline

 

#11 2013-12-26 13:37:28

waldiuk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-26
Posty: 2
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Panowie takie sprawy załatwia się następująco wynajmujecie osobę która zajmuje się takimi rzeczami czyli jest lub był w temacie on sprawdza sprawę czyli ip komputera itd wie gdzie popytać i już tym bardziej że gościu używa kont w uk jest prościej  ale to za dużo pisania sam wpłaciłem kase na auto i poszła póżniej wynajolem detektywa strata kasy aż znalazłem gościa który mi pomógł sprawę załatwić 12tys odzyskałem 10tyś nielicze kasy zapłaconej detektywowi to tyle pomyślcie ja wskazałem wam którędy podążać

Offline

 

#12 2014-01-02 19:44:40

piter006

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Witam, widzę ze nie ja jeden zostałem oszukany. Wpłaciłem zaliczkę na Zetora Proxime, miał być przywieziony z Hiszpanii 2 tygodnie temu i do tej pory go nie ma, a kontakt ze sprzedającym urwał się.Sprzedawca przedstawił się jako Mariusz Klaudiusz Szwagierczak. Może ktoś z Was zetknął się z ta osoba?

Offline

 

#13 2014-01-04 22:26:30

772771by

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 2
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Witam. Wpłaciłem zaliczkę za Nissan Qashqai, miał być przywieziony z Hiszpanii 5 tygodnie temu i do tej pory go nie ma,.Sprzedawca przedstawił się jako Mariusz Klaudiusz Szwagierczak. konto Deutsche Bank  BIC/SWIFT:DEUTES BBXXX IBAN ES 8000 1902 4680 4930 0275 23 Klaudiusz Szwagierczak "Servicios" Av.de la dehesa 6,  28231 las rozas Madrid
numery oszustuw  tel.     Mariusz Klaudiusz Szwagierczak 506106982, 506105938, 513610672
co mi podal Klaudiusz Szwagierczak zam.Szczecin, Bukowo,UL. Policka 68/1,
mariusz.szfagier@onet.pl

Ostatnio edytowany przez 772771by (2014-01-04 22:54:15)

Offline

 

#14 2014-01-05 17:31:09

piter006

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

witam 772771by, mam dokładnie te same dane dotyczące Szwagierczaka. Może skontaktujemy się telefonicznie i pogadamy odnośnie wspólnej sprawy, bo też straciłem zaliczke  i nadzieje na ciagnik. Co Ty na to ?

Offline

 

#15 2014-01-05 18:14:35

772771by

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 2
Punktów :   

Re: oszukani na deere 3320 na otomoto

Witam. Szukam w internece ego ofiar. Bo ogloszen na otomoto bylo duzo. Podaj telefon do kontaktu  na meila   nexstudent@o2.pl

Ostatnio edytowany przez 772771by (2014-01-05 18:17:47)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ko.pun.pl www.anonimowe.pun.pl www.tibiaots.pun.pl www.headshoot.pun.pl www.dancedance.pun.pl